elizjambalkon : آغاز ثبت‌نام ماینرهای قاچاق در سامانه بهین یاب وزارت صمت

در elizjambalkon بالکن شیشه ای مطلب آغاز ثبت‌نام ماینرهای قاچاق در سامانه بهین یاب وزارت صمت مشاهده می کنید

به گفته معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، براساس مصوبه هیات دولت، دارندگان دستگاه‌های ماینر رمزارز که به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند، یک ماه فرصت دارند که دستگاه خود را به صورت خوداظهاری اعلام کرده و در سامانه بهین یاب ثبت کنند.

سعید زرندی در سومین جلسه کمیته نظارت بر فعالیت استخراج رمزارز گفت: به‌دلیل اینکه درگذشته فرآیند استخراج رمزارزها قانونی نبود تعدادی دستگاه به‌صورت قاچاق وارد شده و درحال حاضر مشکلاتی برای فعالان این صنعت به‌وجود آورده است. لذا با مساعدت هیأت محترم وزیران، این مشکل مرتفع می‌شود.

استخراج کنندگان غیرمجاز بیت‌کوین را معرفی کنید و پاداش بگیرید

وی افزود: از ۲۵ مرداد در سامانه بهین‌یاب امکان ثبت دستگاه‌ها به‌مدت یک‌ماه فراهم می‌شود و این امکان وجودخواهد داشت که با پرداخت حقوق و عوارض دولتی، فعالیت آنها قانونی شود و از آن پس دستگاه‌هایی که از مبادی غیررسمی وارد کشور شده و در این سامانه ثبت نشده باشد، قاچاق محسوب می‌شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تعداد ۶۲۴ جوازتأسیس برای استخراج رمزارز صادرشده و ۱۵ واحد در مرحله درخواست صدور پروانه بهره‌برداری هستند که دو واحد از این تعداد، پروانه‌بهره‌برداری دریافت کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود با اجرای طرح خوداظهاری تعداد واحدهای دارای پروانه افزایش یابد.

زرندی همچنین تأکید کرد: مدل‌سازی برای استفاده از رمزارزها در واردات کالا را دنبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم در شرایط کمبود ارز، رابطه بین واردات با استفاده از رمزارزها را مهیا کنیم، برای کشور سودمند خواهد بود.

زرندی گفت: دردنیا، نقش رمزارزها در تجارت خارجی پررنگ است و براساس برخی آمارها ارزش بازارکل‌رمزارزها در دنیا حدود ۳۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود، لذا باید ما هم دراین زمینه فعالانه عمل کنیم.

مرتبط: تصمیمات جدید دولت درباره استخراج بیت کوین و رمزارزها

The post آغاز ثبت‌نام ماینرهای قاچاق در سامانه بهین یاب وزارت صمت appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت elizjambalkon.ir